Молодіжна організація «СТАН» (члени РГ4 УНП) реалізували проєкт «Амбасадори Розмаїття у Прикарпатті – антикрихка підтримка вразливих груп та громадських активістів» через ре-грантингову схему підтримки ФГС СхП протягом 1 грудня 2020 року до 28 лютого 2021 року.

В рамках цієї регрантингової схеми ФГС СхП підтримує проєкти своїх членів, які сприяють досягненню місії та цілей Форуму. Гранти доступні для громадських організацій з країн Східного Партнерства та ЄС. Ключові сфери підтримки є: демократія, права людини, економічна інтеграція, довкілля й енергетика, контакти між людьми, соціальна та трудова політика.

Діяльність та результати проекту

В рамках проєкту було здійснено картування громад щодо ситуації у Івано-Франківській області стану низових ініціатив та організації, котрі працюють у тематиці плюралізму та різноманіття. Картування проходило у два етапи: проведення низки зустрічей з лідерами думок громадянського суспільства та проведення низки візитів у відібрані громади Івано-Франківщини, а саме: Коломия, Калуш, Верховина, Долина, Лисець та Івано-Франківськ.

До зустрічей для проведення інтерв’ю в рамках Активності Картування були залучені місцеві представники громадських організацій, представники самоврядування, підприємці креативних індустрій, активна молодь, представники медіа.

Також в рамках проєкту проведення воркшопи у громадах: Івано-Франківськ, Коломия, Калуш, Долина, Івано-Франківськ, Верховина, а також долучиласт активна молодь з Ворохтянської ОТГ. Сумарна кількість учасників на воркшопах 66 , в тому числі жінок-учасниць 42.

Кожен воркшоп містив 2 тематичні частини. Перша була присвячена усвідомленню цінностей інклюзивності та толерантності у їхніх громадах та як шукати потенціал у різноманітті. Друга частина зосереджена на проєктному менеджменті, пошуку ідей та розробці міні-проєктів для покращення громади. Програми воркшопів складались з урахуванням підходів до неформальної освіти Ради Європи (методологія програми «КОМПАС») і Британської Ради (методологія програми «Активні Громадяни»), які були випробувані в різноманітних громадах по всьому світу. Такі методології дозволяють об’єднати людей з різними соціально-демографічними характеристиками та допомогти їм продуктивно співпрацювати над вирішенням актуальних для громади питань.

Результатом картування є те, що було понад 40 зустрічей-інтерв’ю, що дало змогу ГО “МО СТАН” зрозуміти ситуацію в області щодо того, які є ініціативи розмаїття, з якими викликами вони зіткнулись. Також ініціативи та актори отримали підсилення та підтримку, інформування щодо можливостей, а також гарантії співпраці та підтримку Ресурсного центру СТАНу, що в умовах карантину є досить актуальним. Надалі, СТАН планує досліджувати Прикарпаття задля створення мережі акторів у якій буде змога формувати культуру взаємодії між інститутами громадянського суспільства та стати своєрідним ресурсним центром для ініціатив та рупор для тих, кого не чути. Для забезпечення такого плану впродовж осені 2020 року – весни 2021 року було створено фізичний простір Ресурсний центр СТАНу.

Історією успіху є також те, що ГО «МО СТАН» отримав підтримку програми UCBI II USAID, що дало покращити вплив на громади. Зокрема, у березні команди відібраних громад проведено реалізацію проєктів, втілювали власні ініціативи. Було втілено всього 5 проєктів громад протягом березня-квітня. Дані проєкти висвітлювали тематику Прав Людини, Гендерну рівність чи потребу Діалогу задля плюралізму думок у громаді. Тезисний виклад проєктів:

1. Швейна школа для дітей з сімей у складних життєвих обставинах.
2. Підтримка створення молодіжного центру при Молодіжній раді м.Долини.
3. Підтримка молодіжного центру при Молодіжній раді м.Калуш.
4. Підтримка створення молодіжного центру у м.Коломия.
5. Формування мистецького середовища, що розповідають про фемінізм.

В проект було залучено волонтерів-фотографів з Європи. Чеський фотограф-документаліст Jakub Laichter, а також австрійський фотожурналіст і письменник Samuel Eder досліджували місцеві ініціативи в рамках проєкту Амбасадори розмаїття у Прикарпатті та здійснювали фотосупровід.

В рамках комунікації громади з Коломиї було підсилено локальну лідерку. За дуже короткий термін було мобілізовано активістів міста у команду, котра подала заяву на Програму Мріємо та діємо на конкурс для молодіжних центрів «МолодьТУТ» (USAID, IREX, БУР). Було проведено ряд менторських зустрічей щодо планування молодіжного центру та написання заявки.

Інформація надана Ярославом Мінкіном, голова правління ГО «Молодіжна організація «СТАН»

Ознайомитись зі звітом можна за посиланням : https://stan.org.ua/media/rozmayittya-initsiatyv-prykarpattya/

Більше про результати проекту на сайті ГО СТАН https://stan.org.ua/

Fhoto https://www.facebook.com/lgstan