ГО «Асоціація велосипедистів Києва» (U-Cycle), члени РГ3 УНП, реалізувала проект “Велосипедна інфраструктура як міра реагування на пандемічний транспортний попит у Києві” за підтримки Форуму громадянського суспільства Східного партнерства протягом 1 грудня 2020 року до 28 лютого 2021 року . Метою проекту було збільшення міської мобільності, що особливо важливо на час пандемії Covid-19. Оскільки взимку ніяких дорожніх робіт не могло бути, діяльність була зосереджена на адвокації, плануванні та експертній підтримці.

Діяльність проекту була зосереджена на популяризації та експертній підтримці розвитку безпечної та комфортної велосипедної інфраструктури у Києві для підтримки громадян шляхом підвищення безпеки міської мобільності під час пандемії COVID. В основному проєкт був націлений на транспортних експертів, велосипедну спільноту, представників міської влади: двох заступників міського голови, Департаменту транспортної інфраструктури, Центру організації дорожнього руху, поліції, депутатів Київради.

Як результат проєкту, U-Cycle у співпраці з поліцією, місцевими органами влади та громадським сектором розробили План по створенню велосипедної інфраструктури у 2021 році. Вперше така робота проводилась у співпраці з усіма ключовими стейкхолдерами, створюючи спільну основу та платформу для подальшого спілкування. На даному етапі документ із планами розвитку велоінфраструктури на 2021 рік розроблено та передано міській владі (двом заступникам мера) для підтвердження. Після проведення офлайн-семінару у грудні, до якого долучилися 16 спеціалістів, документ було доопрацьовано й тепер він містить короткий огляд ситуації в Києві, дослідження, що показує швидке збільшення кількості велосипедистів, а також огляд політики та приклади з інших країн і основна частина з переліком об’єктів, які повинні реалізуватися в 2021 році та надалі. У документі згадується більше 100 об’єктів (вулиць, перехресть тощо), де буде створена велоінфраструктура (на частині з них – може бути створена, необхідна подальша адвокація та комунікація). 16 людей взяли участь у офлайн-воркшопі, де розроблялися матеріали для документу.

U-Cycle встановив тісніші зв’язки з новообраними членами Київської міської ради та підписали з ними декларацію “Я за вело”. Кампанію ініціювала коаліція Велосипедних громадських організацій “Українська Велосипедна Мережа” перед місцевими виборами 25 жовтня 2020 року. Вона відбулася у 26 українських містах та об’єднаних громадах. Під час кампанії велоактивістам вдалося підписати 600 Велосипедних декларацій по всій Україні. 48 кандидатів у мери та 552 кандидати в депутати заявили про свої наміри публічно розвивати велоспорт та стійку міську мобільність протягом наступних п’яти років, якщо вони переможуть на виборах.

У грудні U-Cycle підготували пропозиції до міського бюджету, базуючись на Концепції розвитку велосипедної інфраструктури Києва, попередніх домовленостях з міською владою та планах щодо створення захищених велосипедних доріжок, представлених у роботі “Створення зв’язаної велосипедної мережі у Києві, плани щодо 2021 рік ”. Пропозиції були надіслані 12 депутатам міської ради, і в результаті було вироблено близько вісімдесяти пропозицій щодо виправлення бюджету, пов’язаних з розвитком вело. Більшість із них було відхилено, але частина призвела до збільшення бюджету на велоінфраструктуру з 6 до 23,1 млн. грн. Крім того, це стало поштовхом до створення спеціальної робочої групи у Київській міській раді для подальшої роботи. Зважаючи на це, ми віримо в плідну співпрацю в майбутньому.

U-Cycle у співпраці з Veloforum організували серію навчальних лекцій з провідними транспортними експертами «Виклики міської мобільності під час пандемії COVID». Метою було поділитися найкращими європейськими практиками та знаннями щодо міської мобільності, темами лекцій стали аналіз дорожньо-транспортних пригод та планування велосипедної інфраструктури відповідно до державних будівельних норм.

Всі відео і матеріали є відкритими на інформаційних каналах U-Cicle, щоб більше людей могли скористатися ними.

Детальніше https://www.facebook.com/ucycle.org.ua/
https://u-cycle.org.ua/

Інформація надана Надією Білецькою, комунікаційною менеджеркою U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»)