Метою засідання груп було обмінятись інформацією та пропозиціями щодо можливих тем співпраці та плану діяльності груп.  Обговорити актуальні питання, які важливі з точки зору членів груп. Знайти точки дотику між двома групами. Сформувати теми над якими будуть члени групи спільно працювати у 2021 році.

Основна  увагу учасників була сконцентрована навколо питань:

Які інституційні можливості є в обидвох платформах УНП СхП та УС ПГС (УНП СхП  винесення важливих проблем для прийняття спільних декларацій, закликів та заходів на міжнародному рівні, а також УНП СхП має можливість доступу до підтримки, яку надає ФГС СхП у виді регрантингів та інституційної підтримки національної платформи. УС ПГС – інституційна роль – це залучення громадянського суспільства до моніторингу виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄС  і зараз є новий склад 15-ки УС ПГС, який запропонував основні пріоритети діяльності на найближчий період);

 • Інформацію про очікувані інструменти підтримки УНП СхП надав І.Кульчицький, координатор РГ4 УНП СхП, який звернув увагу на те, що можуть бути підтримані 2 ініціативи членів групи і доцільно уже зараз обдумати пріоритетні теми.
 • Р.Колишко, координатор РГ6 повідомив присутнім про зміни у УС ПГС та можливість винесення проблемних питань на рівень ВПМ з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Проєкти і діяльність організацій членів груп – яким чином до цього можуть долучатись інші організації

 • Я.Мінкін повідомив що планується активна діяльність з підготовки міжнародного дня миру в Україні і він запросить до співпраці інших членів групи в окремому повідомленні.
 • О. Лазоренко ще раз нагадала про запрошення до онлайн Презентації Брошури Ліги 21.04.21 на тему ” Навчальні потреби жінок в Україні: аналітичний звіт дослідження “
 • Ряд учасників висловили окремі пропозиції щодо деталей їхнього зацікавлення окремими темами і пропонується цим колегам деталізувати свої пропозиції шляхом комунікації з членами групи через розсилку груп.

Співпраця між членами груп щодо підготовки нових проєктних заявок

Л.Мельник та інші колеги пропонували спільно готувати проєкти за темами, які цікавлять колег.  У процесі обговорення вирішили, щоб ініціатори проєктів готували опис концепту до 1-2 сторінок і надсилали колегам для спільного обговорення та планування підготовки заявки у випадку відкритого релеватного конкурсу. Такий концепт І.Кульчицький готовий також розміщувати у електронному депозитарії, до якого буде надаватись доступ членам двох груп та запрошеним експертам.

Обговорення важливих тем для майбутньої спільної діяльності та можливого включення у план діяльності груп.

 • Представники Кримської проектно-освітньої платформи Q-hub  М.Умєров та Е.Ібрагімов представили свою організацію та звернули увагу на те, що донори не надто часто включають у свої пріоритети Херсонську область, порівняно з Луганською та Донецькими областями. А в Херсонській області проживає багато представників кримсько-татарського народу, які є  переселенцями з Криму  і потребують підтримки. У той же час Херсонська область, як і  області Сходу України потребують більшої уваги українських спільнот з точки зору просування демократичних цінностей та захисту інтересів української держави.
  З цього питання вирішили запропонувати колегам надати більш повну інформацію про наявні проблеми і ситуацію і обговорити це питання на наступних засіданнях групи
 • В.Логвінов звернув увагу на недоліки процесів дистанційного навчання  середніх школах України, одними з яких є недостатні вміння вчителів використовувати сучасні технології, а також те, що діти, особливо молодшої школи, змушені багато часу проводити біля екранів комп’ютерів, що негативно впливає на здоров’я, оскільки вчителі фактично не змінюють методика навчання, а використовуються комп’ютерні технічну та електронні комунікації в основному для трансляції звичних методів навчання  у традиційній школі.
  Вирішили з цього питання сформувати групу зацікавлених членів двох груп з метою підготовки цільової зустрічі з представниками МОН та із зацікавленими організаціями. 

Порядок денний засідання, 15 квітня2021

Інформація надана координатором РГ4 УНП Іваном Кульчицьким