25 березня 2021 з 14.00 до 16.00 год. відбудеться засідання Робочої групи 3 УНП ФГС СхП «Довкілля, зміни клімату та енергетична безпека».

Через карантинні обмеження захід відбудеться онлайн, на платформі Zoom.

На засіданні заплановано розглянути План роботи РГ3 на 2021 рік.

Зокрема:

а) просування максимально амбітних цілей до нової політики СхП шляхом участі у міжнародних багато- та двосторонніх (Україна-ЄС) заходах, підготовку позиційних документів, активності на рівні ФГС СхП.

б) привернення уваги до політики СхП в Україні та її використанні для більш тісної європейської інтеграції шляхом участі у національних заходах, підготовку аналітики, адвокаційну діяльність тощо.

в) продовження співпраці з РГ5 ПГС для просування реформ та адвокації членства України в ЄС – через спільні засідання, активності тощо.

г) посилення співпраці РГ3 УНП з іншими національними платформами країн СхП, а першу чергу асоційованих країн, для формування більш амбітного порядку денного в сфері роботи РГ3 на рівні  ФГС СхП та СхП загалом – через проекти регрантингу, засідання РГ3  ФГС СхП , робочі зустрічі та наради тощо.

г) розширення складу РГ3, зокрема за рахунок залучення регіональних організацій.

д) підтримка місцевих громад в частині стратегічного планування – консультування щодо СЕО програм місцевого та регіонального розвитку.

Також заплановано обговорити тематику аналітичних досліджень та адвокаційні заходи.

Учасники засідання розглянуть  лист Секретаріату Кабміну до УНП щодо пропозицій пріоритетів співробітництва України з ЄС на період до 2027 року, а саме опрацювання Регламенту Європейського Парламенту та Ради щодо створення Інструменту сусідства, розвитку та міжнародного співробітництва, в рамках якого надаватиметься технічна допомога Україні

Заплановано обговорити результати заяв та звернень групи в 2020 році.