18 березня 2021 року на платформі ZOOM відбулося засідання Робочої групи 2 «Економічна інтеграція та зближення з політикою ЄС».

Основною метою засідання було ознайомитися з діяльністю членів РГ2, яку вони здійснювали протягом 2020 року та напрацювати бачення і позиціонування РГ2  на 2021 рік.

Знайомство та обговорення діяльності членів РГ2.

Учасники, використовуючи інтерактивну дошку падлет, ділилися своїми досягненнями, ініціативами та дослідженнями, що стосуються напрямків діяльності РГ2, які реалізовували протягом 2020 року.

Планування діяльності  РГ2 до кінця 2021  року

Учасниками засідання було окреслено актуальні теми для РГ2:

1. Зелена економіка

2. Циркулярна економіка

3. Розвиток МСП

4. Гармонізація цифрових ринків

5.Соціальне підприємництво

Важливе місце посідає підвищення експертного потенціалу членів РГ2 з подальшим включенням до експертної бази Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Учасниками засідання було обговорено важливість підвищення  рівня знань з питань політики Східного Партнерства, участі України в Східному Партнерстві, процедури подання звернень та заяв, діяльності Форуму громадянського суспільства і його структурних елементів, а також отримання навичок з написання аналітичних документів, використання візуальних інструментів в аналітиці, цифрових інструментів у своїй діяльності та здійснення спільних адвокаційних і інформаційних кампаній.

Визначення спільних напрямків діяльності членів РГ2

Основними спільними напрями було визначено:

1.Проведення досліджень та експертизи з актуальних тем

2.Спільні проєкти, ініціативи та заходи

3.Активна участь членів РГ2 у тематичних  панелях Форуму

4.Спільні навчання та обмін досвідом

5.Спільні заяви та звернення

Також особливу увагу потрібно буде приділити оновленням Угоди, які передбачають наступні напрямки: оновлення Додатків – поглиблення секторальної інтеграції; оновлення торговельних (тарифних та нетарифних) параметрів – збільшення обсягів безмитного експорту на ринок ЄС та усунення нетарифних заходів, що обмежують торгівлю з ЄС. Слід переглянути основи нашого діалогу з ЄС, зокрема у сфері електронних комунікацій, технічного регулювання, заснування підприємницької діяльності та торгівлі послугами.

Внутрішня комунікація та спільні навчання членів РГ2

Важливим аспектом ефективної діяльності РГ 2 учасники бачать в налагодженні зовнішньої та внутрішньої комунікаційної політики РГ2 УНП. Таким чином, було запропоновано використовувати усі можливі канали комунікації, а саме e-mail розсилка, закриті групи у соціальних мережах тощо. Ще однією пропозицією членів групи було проведення внутрішніх інформаційно-навчальних заходів.

Також було піднято питання щодо напрацювання пропозицій та коментарів до Регламенту Європейського Парламенту та Ради щодо створення Інструменту сусідства, розвитку та міжнародного співробітництва, в рамках якого надаватиметься технічна допомога Україні.

Інформація надана координаторкою РГ2 УНП ФГС СхП Іриною Куропась