УНП ФГС СхП в рамках програми посилення спроможності організацій-членів Платформи провела тренінг для бухгалтерів та керівників ГО «Діяльність НГО: як не загубитися в звітності», який відбувся онлайн 26-27 лютого 2021 року.

Тренінг був підготовлений Громадською спілкою «Громадські ініціативи України» та проведено тренерами Оленою Своровською та Людмилою Аверковою.

Метою тренінгу було надати його учасникам знання та навички, які необхідні для сталої і прозорої роботи неурядової організації, підготовки та подання  фінансової звітності.

Під час тренінгу були розглянуті питання:

  • Коли та кому звітує неурядова організація та як до цього підготуватися? Річна звітність. Нова квартальна звітність ЄСВ+1ДФ
  • Як не втратити неприбутковий статус.
  • Джерела фінансування неприбуткових організацій.
  • Фінансовий менеджмент грантових проектів
  • Бухгалтерський облік НУО і не тільки. Лише важливі аспекти (Статут, облікова політика,первинні документи, платні послуги та інше).
  • Річний бюджет організації. Публічне звітування. Аудит проєкту та загальноорганізаційний.

В рамках тренінгу була проведена неформальна онлайн-зустріч з бухгалтером Наталею Мельник (ГО «Наше Поділля», м. Вінниця). Під час цієї зустрічі учасники тренінгу мали змогу обговорити реальні випадки зі своєї роботи та отримати консультацію.

Тренінг допоміг учасникам краще розуміти  вимоги щодо фінансової звітності неурядових організацій, отримати знання щодо ведення бухгалтерського обліку в неурядовій організації, використання програм для формування та подання фінансової звітності.

Ці знання допоможуть успішно готувати та подавати фінансову звітність. Учасники зможуть самостійно використовувати програми для формування та подання фінансової звітності і за їх допомогою формувати та надсилати фінансову звітність.

Програма тренінгу

Дякуємо всім, хто брав участь в тренінгу, організовував захід, тренеркам Своровській Олені, Аверковій Людмилі, бухгалтерці Наталі Мельник та Форуму громадянського суспільства Східного партнерства за підтримку