Продовжуємо знайомити з результатами ініціатив, які були підтримані УНП в 2020 році в рамках проекту «Підтримка діяльності Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (ФГС СхП)», який адмініструє Інститут економічних досліджень та політичних консультацій, що фінансується Форумом громадянського суспільства Східного партнерства та Європейським Союзом.
Представляємо дослідження Молодіжної організації “СТАН” , РГ4 УНП) у партнерстві з громадськими організаціями “Дубль N”, “Наші візії” та “Асоціацією об’єднаних мистецтв”, простором домашньої освіти “Невгамовні” та Національною молодіжною радою України «Освітня траєкторія: розвиток системи освіти у післякризовий період».
Метою дослідження було допомогти освітній системі знайти власну траєкторію для позитивних трансформацій, щоб вибратися з кризи.
Команда ініціативи разом з представницями РГ4 УНП ФГС СхП розробила методологію дослідження, яке складалося з 4 глибинних інтервью з представниками молоді, 6 глибинних інтервью з провайдерами освітніх послуг, а також з 6 групових експертних та молодіжних обговорень. Всього в рамках ініціативи відбулося 16 подій в Житомирській, Івано-Франківській, Львівській та Луганській областях (офлайн та онлайн). Загалом в них взяло участь 56 осіб, серед яких – вчителі, адміністратори навчальних закладів, експерти з формальної та неформальної освіти, молоді люди шкільного та студентського віку, а також молоді фахівці.
За результатами інтерв’ю та групових обговорень автори дослідження представили тенденції розвитку системи освіти у післякризовий період в Україні.
Ініціатори переконані, що «дослідження сприятиме удосконаленню системи освіти у післякризовий період задля розвитку лідерства та підприємництва молоді, збільшення освітніх можливостей та можливостей у сфері працевлаштування. Також передбачається, що це сприятиме співробітництву, мультикультурному розумінню, толерантності, фундаментальним цінностям, і, зокрема, кращому розумінню Європейського Союзу та його діяльності у регіоні».
Протягом трьох місяців (вересень-листопад 2020) в Житомирській, Івано-Франківській, Львівській та Луганській областях в межах ініціативи “Освітня траєкторія: розвиток системи освіти у післякризовий період” досліджувалися нові рішення в освіті, які допоможуть врахувати і задовільнити освітні потреби молоді».
В рамках ініціативи було підготовлено просвітницьке відео щодо освітньої траєкторії молоді.
Учасники ініціативи зазначають: «Цей фільм – про складне життя молодої людини в Україні та прийняття непростих рішень. Це про навчання в школі, підготовку до ЗНО, вибір університету й просто навчання впродовж життя.
Сценарій фільму був створений за результатами інтерв’ю та групових обговорень, на основі майже реальних подій.
Ініціатива “Освітня траєкторія: розвиток системи освіти у післякризовий період” реалізувалася Молодіжною організацією “СТАН” у партнерстві з громадськими організаціями “Дубль N”, “Наші візії” та “Асоціацією об’єднаних мистецтв”, простором домашньої освіти “Невгамовні” та Національною молодіжною радою України. Проєкт підсилено за рахунок співпраці “СТАНу” з INDIVIDUELL MÄNNISKOHJÄLP SWEDISH DEVELOPMENT PARTNER.
Аналітичний документ «Освітня траєкторія: розвиток системи освіти у післякризовий період»
Презентація дослідження
Відео запис презентацій ініціатив на Щорічній конференції УНП ФГР СхП, 28-30 жовтень 2020