В 2020 члени Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (УНП ФГС СхП) підготували 9 заяв та звернень.

Висловлюємо подяку всім авторам, ініціаторам заяв та звернень та всім тим членам УНП, хто активно долучився до обговорення та підтримки документів.

Висловлюємо подяку державним структурам, які реагували та відповідали на дані заяви та звернення. Сподіваємось на плідну співпрацю.

Відкрите звернення УНП ФГС СхП до депутатів Верховної ради України щодо ратифікації Стамбульської конвенції 8.12.2020 члени Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, звертаються до депутатів Верховної Ради України з закликом щодо невідкладної ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству (Стамбульська конвенція) і запровадження в законодавство України міжнародних стандартів запобігання та протидії насильству щодо жінок і домашньому та гендерно обумовленому насильству.


Відкрите звернення Робочих груп проєвропейських громадських платформ УНП та УС ПГС щодо екології та розвитку сталого транспорту 5.11.2020

Члени Робочої групи 3 Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (УНП ФГС СхП) та Робочої групи 5 Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (УС ПГС) підтримали звернення щодо екології та розвитку сталого транспорту. Проєвропейські платформи громадянського суспільства звертаються до влади з проханням прийняти правки до Правил дорожнього руху, що стосуються велосипедів, та закон про легкий персональний електротранспорт; на рівні міст, почати вимірювати транспортні затримки та забруднення від автомобільного транспорту; ініціювати створення містами реєстрів зелених насаджень, покрокових планів розвитку зелених зон, створення «зелених коридорів» та пішохідних просторів, зон без або з низьким рівнем викидів.

Відповідь на звернення


Відкрите звернення Робочих груп з питань екології проєвропейських громадських платформ УНП ФГС СхП та УС ПГС щодо скорочення викидів від великих спалювальних установок 5.11.2020

Члени Робочої групи 3 Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (УНП ФГС СхП) та Робочої групи 5 Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (УС ПГС) стурбовані ситуацією щодо змін до Національного плану скорочення викидів від великих спалювальних установок (НПСВ). Проєвропейські платформи громадянського суспільства звертаються до влади з проханням вжити всіх необхідних дій задля недопущення змін (відтермінування) строків реалізації заходів з екологізації, передбачених чинним НПСВ.

Відповідь на звернення


Учасники Щорічної конференції Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (28-30 жовтня 2020) підтримали заяву Керівного комітету УНП ФГС СхП щодо Рішення Конституційного Суду України від 27 жовтня 2020 року 30.10.2020

Керівний комітет Української національна платформа ФГС СхП приєднується до вже озвучених вимог громадськості та закликає:

  • Президента внести як невідкладний до Верховної Ради України законопроект щодо електронного декларування;
  • народних депутатів якнайшвидше ухвалити відповідний законопроєкт.

Відповідь на заяву


Звернення РГ3 УНП щодо ситуації із затриманням громадських активістів в Білорусі 09.09.2020

Робоча група 3 Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства рішуче засуджує дії білоруської влади щодо затримання білоруських екологічних активістів та інших представників громадянського суспільства, що стало частиною жорсткого придушення мирних протестних акцій після президентських виборів 9 серпня 2020 р.


Заява Української національної платформи ФГС СхП щодо ситуації в Білорусі 12.08.2020

Українська національна платформа висловлює обурення діями білоруської влади щодо жорсткого придушення протестних акцій з використанням неспіврозмірної сили та спеціальних засобів та закликає припинити порушення громадянських прав і свобод на території Білорусі.


Відкрите звернення Робочих груп з питань екології проєвропейських громадських платформ УНП та УС ПГС щодо створення Міністерства захисту довкілля 13.05.2020

Проєвропейські платформи громадянського суспільства закликають владу створити Міністерство захисту довкілля як інструмент трансформації державної політики у відповідності до Європейського зеленого курсу (Green Deal), екологізації економіки в умовах її відновлення від COVID-19, забезпечення кроссекторальності кліматичних та довкільних питань.


Звернення РГ3 УНП та РГ5 УС ПГС щодо законопроекту у сфері мисливського господарства та полювання, а також боротьби з браконьєрством (реєстр.№3200-1) 29.04.2020

Проєвропейські платформи громадянського суспільства звернулись до Комітету з питань екополітики та Комітету з питань євроінтеграції із заявою щодо неприйнятності розгляду та прийняття законопроекту, який пропонує «удосконалити» законодавства у сфері мисливського господарства та полювання.


Звернення РГ4 УНП та РГ6 УС ПГС щодо можливого скорочення видатків на освіту на науку 27.03.2020