Члени Робочої групи 3 Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (УНП ФГС СхП) та Робочої групи 5 Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (УС ПГС) 5.11.2020 звернулися до влади щодо екології та розвитку сталого транспорту з проханням прийняти правки до Правил дорожнього руху, що стосуються велосипедів, та закон про легкий персональний електротранспорт; на рівні міст, почати вимірювати транспортні затримки та забруднення від автомобільного транспорту; ініціювати створення містами реєстрів зелених насаджень, покрокових планів розвитку зелених зон, створення «зелених коридорів» та пішохідних просторів, зон без або з низьким рівнем викидів.
На дане Відкрите звернення були отримані відповіді:
Лист Міністерства розвитку громад та територій України, 16.02.2021
Лист Комітету з питань транспорту та інфраструктури Верховної Ради України, 05.02.2021
Лист Міністерства інфраструктури України (з додатком – інформаційні матеріали), 07.12.2020
Лист Державного агентства автомобільних доріг України, 02.12.2020
Лист Міністерства інфраструктури України, 30.11.2020
Довідково:
Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного партнерства – це мережа більше як 140 громадських організацій України, що відстоює українські інтереси в рамках Східного партнерства. Платформа є частиною Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (ФГС СхП) – об’єднання представників громадських організацій України, Грузії, Республіки Молдови, Білорусі, Республіки Вірменії, Азербайджану, а також ЄС. Форум допомагає громадським організаціям регіону Східного партнерства адвокатувати важливі для їх країн питання на рівні ЄС, сприяє аналітично-адвокаційній діяльності та обміну досвідом між організаціями громадянського суспільства регіону, здійснює громадський моніторинг виконання цілей Східного партнерства.
Українська сторона Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС є національною частиною Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС – одного з офіційних двосторонніх органів Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Відповідно до ст.469-470 Угоди про асоціацію, Платформа офіційно представляє інтереси громадянського суспільства України та ЄС у процесі виконання Угоди, здійснює моніторинг та громадський контроль за її виконанням. Від Української сторони до Платформи входить 15 членів – представників громадських об’єднань, профспілок та організацій роботодавців. Під їх егідою УС ПГС об’єднує 282 організації.