Представляємо дослідження Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень, РГ2 УНП «Цифрові трансформації в Україні: чи відповідають вітчизняні інституційні умови зовнішнім викликам та європейському порядку денному?»

Продовжуємо знайомити з результатами ініціатив, які були підтримані УНП в 2020 році в рамках проекту «Підтримка діяльності Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (ФГС СхП)», який адмініструє Інститут економічних досліджень та політичних консультацій, що фінансується Форумом громадянського суспільства Східного партнерства та Європейським Союзом.

Результати дослідження показують ситуацію по наступним напрямкам цифрової трансформації України:

1. Телекомунікаційні послуги та цифрова інфраструктура
2. Електронне врядування, електронна ідентифікація, кібербезпека та електронні довірчі послуги
3. Електронна торгівля та віртуальні активи
4. Інформаційно-комунікаційні технології, інновації та стартапи
5. Цифрові навички та компетентності, цифровізація освіти та навчання онлайн
6. Електронна охорона здоров’я

Автори дослідження вважають, що «за останні півтора року в Україні зроблено ряд важливих кроків на шляху до Єдиного цифрового ринку ЄС. Серед найбільш важливих факторів, що створюють позитивні перспективи для цифрової євроінтеграції:

– законотворчі передумови: створення та активна діяльність Комітету цифрової трансформації Верховної ради України;

– інституційні передумови: створення та активна діяльність Міністерства цифрової трансформації України, призначення заступників міністрів з питань цифрового розвитку у всіх міністерствах України;

– зовнішньополітичні передумови: діяльність програми підтримки з боку ЄС «EU4Digital: підтримка цифрової економіки та суспільства у Східному партнерстві», розробка Стратегії («дорожньої карти») інтеграції України до Єдиного цифрового ринку Європейського Союзу у тісній співпраці з представниками відповідних структурних підрозділів Європейської комісії».

В рамках дослідження було проведене експертне опитування з метою виявлення думок стейкхолдерів щодо процесів цифрового розвитку України.

В рамках ініціативи підготовлено рекомендації та першочергові кроки для розвитку цифрового потенціалу України відповідно до європейських тенденцій.

1. телекомунікаційні послуги та цифрова інфраструктура;

2. електронні довірчі послуги, кібербезпека та електронне врядування;

3. електронна торгівля та віртуальні активи;

4. сфера інновацій, інформаційно-комунікаційних технологій та стартапів;

5. цифрові навички та компетентності, цифровізація освіти та навчання онлайн;

6. електронна охорона здоров’я.

Відео онлайн-презентації 30.11.2020 результатів ініціативи «Цифрові трансформації в Україні: чи відповідають вітчизняні інституційні умови зовнішнім викликам та європейському порядку денному?»

Презентація дослідження

Відео запис презентацій ініціатив на Щорічній конференції УНП ФГР СхП, 28-30 жовтень 2020

Фото pfirs.org