Продовжуємо знайомити з результатами ініціатив, які були підтримані УНП в 2020 році в рамках проекту «Підтримка діяльності Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (ФГС СхП)», який адмініструє Інститут економічних досліджень та політичних консультацій, що фінансується Форумом громадянського суспільства Східного партнерства та Європейським Союзом.
Представляємо дослідженняВ’ячеслава Роя (Федерація профспілок працівників малого та середнього підприємництва України, РГ5) та Олександра Жабінця (Всеукраїнська профспілка «Столиця-Регіони», РГ5) «Видимі та латентні наслідки COVID-19 для регулювання соціально-трудових відносин в сфері МСБ України».
Мета ініціативи — виявити та проаналізувати видимі і приховані наслідки COVID-19 для регулювання соціально-трудових відносин в сфері МСБ України та розробити рекомендації щодо їхнього подолання. Йдеться про зміни у всіх складових соціально-трудового розвитку, які відбулися під впливом чинників епідеміологічного, карантинно-обмежувального характеру, які після оголошення пандемії коронавірусу COVID-19 кардинально змінили економічне і суспільне життя країни.
Автори зазначають:
«Праця, зайнятість, трудові доходи — ці питання були і залишаються в епіцентрі інтересів, життєвих цінностей економічно активного населення України та економіки країни загалом.
За надскладними та неоднозначними реаліями сьогодення, які стали наслідком пандемії COVID-19, вкрай важливо з’ясувати та зрозуміти, що перебуває «за кадром» і зумовлює нестійку соціально-трудову динаміку.
Малий та середній бізнес (МСБ) є рушійною силою для розвитку економіки. Сектор МСБ забезпечує 79% загальної кількості робочих місць і виступає основою соціально-трудової сфери України. Одночасно, малий та середній бізнес – це сектор економіки, який найбільше постраждав під час коронакризи, що спричинило безпосередній вплив на ситуацію на ринку праці України.
Оцінка реального стану соціально-трудової сфери та вирішення питань сфери праці та зайнятості мають базуватися на змістовному аналізі статистичних даних, з’ясуванні першопричин, які викликають зміни та соціально-трудові трансформації. Це, у свою чергу, має сприяти формуванню нового мислення, нових світоглядних переконань та цінностей, нової економічної культури, без чого не можливо стати на шлях стійкого, людино орієнтованого розвитку».
Повний текст дослідження
Видимі та латентні наслідки COVID-19 для регулювання соціально-трудових відносин в сфері МСБ України
Презентація дослідження
Відео запис презентацій ініціатив на Щорічній конференції УНП ФГР СхП, 28-30 жовтень 2020
Фото federation.org.ua