28-30 жовтня відбулася онлайн Щорічна конференція Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

Результати Щорічної конференції

Програма Щорічної конференції була насичена та різноманітна

В рамках конференції відбулась відкрита панельна дискусія «Роль ЄС у врегулюванні міжнародних конфліктів на території держав Східного партнерства».

Був прийнятий Статут УНП ФГС СхП зі змінами та доповненнями.

Статутом вводиться Кодекс етичної поведінки УНП ФГС СхП та Радник з питань етичної поведінки.

Делегатами було обрано новий Керівний комітет УНП.

Національним координатором УНП було обрано Юрія Вдовенка (ГО «Центр транскордонного співробітництва»).

Координаторами робочих груп стали:

  • Ростислав Дзундза – Робоча група 1 «Демократія, права людини, належне урядування і стабільність» (ГО «Бюро соціальних та політичних розробок»);
  • Ірина Куропась – Робоча група 2 «Економічна інтеграція та зближення з політикою ЄС» (Громадська спілка “Агенція місцевого економічного розвитку Яворівщини”);
  • Руслан Гаврилюк – Робоча група 3 «Довкілля, зміна клімату та енергетична безпека» (Національний екологічний центр України);
  • Іван Кульчицький – Робоча група 4 «Контакти між людьми» (ГО «Агенція європейських інновацій»);
  • Світлана Внучко – Робоча група 5 «Соціально-трудова політика та соціальний діалог» (Всеукраїнська профспілка працівників туристичної галузі, санаторно-курортної сфери та готельного господарства).

Новообраний Керівний комітет вступить в свої повноваження з 1 грудня 2020 року, до цього часу ще діятиме поточний склад Керівного комітету УНП. Наступні вибори в рамках Платформи відбудуться через рік, восени 2022 р.

Учасники Щорічної конференції підтримали заяву Керівного комітету УНП ФГС СхП щодо Рішення Конституційного Суду України від 27 жовтня 2020 року

Познайомимося з результатами Щорічної конференції УНП більш ґрунтовно

28 жовтня 2020 року, в рамках Щорічної конференції Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (28-30 жовтня) відбулась відкрита панельна дискусія «Роль ЄС у врегулюванні міжнародних конфліктів на території держав Східного партнерства».

Детальніше про дискусію та запис відео на сайті УНП.

29 жовтня 2020 були презентовані ініціативи, підтримані УНП. Організації-члени УНП, які реалізовують ініціативи в рамках проєкту «Підтримка діяльності Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (ФГС СхП)», який адмініструє Інститут економічних досліджень та політичних консультацій, що фінансується Форумом громадянського суспільства Східного партнерства та Європейським Союзом, розповіли про результати і успіхи в межах своїх ініціатив.

Геннадій Максакпрезентація ініціативи «Міжнародні конфлікти на території країн Східного партнерства: яка роль ЄС?» (Рада зовнішньої політики “Українська призма”, РГ1)

Мета – проаналізувати політичні та інституційні передумови посилення ролі ЄС у врегулюванні міжнародних конфліктів на теренах Східного партнерства та виробити незалежні експертні рекомендації щодо додаткового інструментального та нормативного наповнення участі Європейського Союзу та окремих держав-членів Союзу у деескалації та врегулюванні міжнародних криз.

Ірина Куропасьпрезентація ініціативи «Доступ малого та середнього бізнесу до фінансових ресурсів ЄС: як Україні використати можливості отримання фінансової підтримки з ЄС для розвитку МСП під час пандемічної кризи» (Агенція місцевого економічного розвитку Яворівщини, РГ2)

Мета. Впровадити шляхи використання потенціалу європейських програм та інструментів для розширення фінансування МСП України в сучасних умовах шляхом розширення інструментів фінансового ринку, вдосконалення фінансової інфраструктури та забезпечення доступу до інформації про можливості та механізми залучення такого фінансування.Ознайомитись з дослідженням можна тут  

Максим Корявецьпрезентація ініціативи «Цифрові трансформації в Україні: чи відповідають вітчизняні інституційні умови зовнішнім викликам та європейському порядку денному?» («Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень”, РГ2).

Мета. Розробити дорожню карту вдосконалення системи роботи українських владних інституцій для розвитку цифрового потенціалу України відповідно до європейських тенденцій.

Руслан Гаврилюкпрезентація ініціативи «Довкільна та кліматична стійкість Східного партнерства – оцінка перспективи досягнення в Україні» (спільна ініціатива від РГ3) спільна ініціатива від РГ3 (Resource and Center “Society and Environment”Національний екологічний центр України, Екологія – Право – Людина (ЕПЛ)Information Center “Green Dossier”)

Мета. Зробити аналіз можливостей розвитку балансуючих потужностей як ключової умови«Зеленого» переходу України та збільшення частки відновлюваної енергетики, і надати якісні рекомендації галузевим стейкхолдерам для вирішення причини сучасної кризи в розвитку ВДЕ.

Олександра Гуменюкпрезентація ініціативи «Розвиток відновлюваної енергетики та створення балансуючих потужностей – аналіз викликів для стійкості енергосистеми України в розрізі досягнення енергетичних та кліматичних цілей» (EUEA/Європейсько-Українське Енергетичне Агентство, РГ3)

Мета. Аналіз перспектив та встановлення ключових індикаторів довкільної та кліматичної стійкості України в контексті досягнення цілей Східного партнерства після 2020 року.

Іван Кульчицькийпрезентація ініціативи «Програми та інструменти підтримки розвитку інноваційної сфери України» (Агенція європейських інновацій, РГ4)

Мета. Підготувати аналітичний документ, в якому представити порівняльний огляд наявних та очікуваних програм та інструментів підтримки розвитку інновацій в Україні, залучити ключові організації до обговорення ефективності наявних підходів до підтримки інновацій та надати рекомендації для органів влади різного рівня, а також для

донорів.

Ярослав Мінкін, Юлія Любичпрезентація ініціативи «Освітня траєкторія: розвиток системи освіти у післякризовий період» (Молодіжна організація «СТАН», РГ4)

Мета. Сприяти удосконаленню системи освіти у післякризовий період задля розвитку лідерства та підприємництва молоді, збільшення освітніх можливостей та можливостей у сфері працевлаштування, а також сприяння співробітництву, мультикультурному розумінню, толерантності, фундаментальним цінностям, і, зокрема, кращому розумінню ЄС та його діяльності у регіоні.

В’ячеслав Ройпрезентація ініціативи «Видимі та латентні наслідки COVID 19 для регулювання соціально-трудових відносин в сфері МСБ України» (Всеукраїнська професійна спілка «Столиця-Регіони», РГ5)

Мета. Виявити та проаналізувати видимі і приховані наслідки COVID 19 для регулювання соціально-трудових відносин в сфері МСБ України та розробити рекомендації щодо їхнього подолання.

Ознайомитись з дослідженням можна тут 

 

Світлана Внучко, Тетяна Тимошенкопрезентація ініціативи «Covid 19 та соціальний діалог в туристичній галузі: практика ЄС та український реалії» (Всеукраїнська професійна спілка працівників туристичної галузі, санаторно-курортної сфери та готельного господарства, РГ5)

Мета. Проаналізувати світовий та український досвід ролі та значення соціального діалогу на функціонування туристичної галузі в період пандемії.

Ознайомитись з дослідженням можна тут 

Одна з сесій Щорічної конференції УНП була присвячена регламентним питанням діяльності Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Зокрема, делегатами 29 жовтня 2020 онлайн, був прийнятий Статут УНП ФГС СхП зі змінами та доповненнями.

Статутом вводиться Кодекс етичної поведінки УНП ФГС СхП та Радник з питань етичної поведінки.

Під час Щорічної конференції діючі координатори прозвітували про діяльність у робочих групах (травень 2019 – вересень 2020), з часу останньої Щорічної конференції, яка відбувалась 17-18 травня 2019 р.

Звіт Національного координатора

Звіти координаторів Робочих груп

Перелік кандидатів на посади Національного координатора та координаторів робочих груп, інформація про них та їх бачення роботи

Результати голосування на посади Національного координатора та координаторів робочих груп

Перелік учасників Щорічної конференції УНП 2020

Програма Щорічної конференції

Завершилась конференція плануванням в робочих групах, під час якого учасники напрацювали низку ідей для спільної діяльності в найближчі місяці.

Учасники Щорічної конференції підтримали заяву Керівного комітету УНП ФГС СхП щодо Рішення Конституційного Суду України від 27 жовтня 2020 року

Керівний комітет Української національна платформа ФГС СхП приєднується до вже озвучених вимог громадськості та закликає:

–          Президента внести як невідкладний до Верховної Ради України законопроект щодо електронного декларування;

–          народних депутатів якнайшвидше ухвалити відповідний законопроєкт.

Захід проводився в рамках проєкту «Підтримка діяльності Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (ФГС СхП)», який адмініструє Інститут економічних досліджень та політичних консультацій, що фінансується Форумом громадянського суспільства Східного партнерства та Європейським Союзом.