Члени РГ1 обговорили наступні питання:

  • Порядок денний Форуму Східного Партнерства: новини та пропозиції.
  • Обговорення реалізації плану діяльності групи на 2020-2021 роки: пріоритети роботи групи, що залишити, що змінити
  • Обмін думками та активностями: над чим працюють члени групи та які можливості існують для підтримки роботи організацій – членів УНП і групи
  • Очікування України від саміту Україна-ЄС, пропозиції групи.

Члени РГ1 обговорили можливість підтримки своїх колег з Білоруської платформи громадянського суспільства, що беруть участь у масових протестах у Білорусі після президентських виборах. За результатами обговорення було прийнято рішення організувати он-лайн засідання  з колегами з Білоруської національної платформи з метою обговорення ситуації з протестами після виборів. Також підтримано пропозицію учасників засідання підняти питання про необхідність запрошення членів УНП СхП на зустрічі високого рівня партнерів з ЄС. Члени Платформи мають доносити альтернативні думки щодо ситуації з реформами в країні та стану справ у сфері європейської інтеграції. Учасники засідання схвально відгукнулись щодо пропозиції членів РГ1 підготовки візійного бачення розвитку СхП на основі 20-ти досягнень Східного Партнерства.

У роботі РГ 1 взяла участь координаторка проєкту «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП» Ірина Коссе, яка нагадала про джерела донесення інформації про діяльність УНП на сайті Платформи, фейсбук сторінці та в бюлетні УНП, який отримують члени Платформи. Окрім цього, було обговорено конкурс ініціатив та роботу Наглядової ради. За результатами відбору, було підтримано 9 ініціатив у відповідності до тематик, визначених групою під час попередніх засідань.

Також повідомлялось, що наприкінці жовтня цього року планується проведення щорічної конференції УНП в режимі он-лайн, програма конференції знаходиться в розробці та найближчим часом буде запропонована членам керівного комітету для обговорення та затвердження.

Учасники засідання обговорили пріоритетні питання діяльності Платформи, зокрема члени РГ1 звертали увагу на різні напрямки державної політики, що потребують аналізу та підтримки з боку членів групи. Особливої уваги, на думку членів РГ1 потребує підтримка Стамбульської конвенції, а також вивчення впливу GOVID-19  на поточну політичну та безпекову ситуацію, міграційні потоки, процес розвитку суспільства.

Учасники засідання також піднімали питання про стан справ у партнерстві між Україною-Молдовою-Грузією, зокрема щодо спільних планів на майбутнє. Було запропоновано підготувати спільні заяви разом з партнерами, щоб не замикатись на процесах Угоди про асоціацію з ЄС всередині країни, а розглядати їх у порівняльному контексті. Також учасники засідання звернули увагу присутніх на потребу у створенні експертної групи в рамках Угоди про асоціацію з ЄС та збільшенню можливостей з інформування громадян про переваги УА.

Окрім цього, члени РГ 1 підняли питання недостатньої активності членів РГ1 у роботі Форуму та закликали членів групи більше цікавитись справами на регіональному рівні та вибудовуванню співпраці з міжнародними партнерами.

Інформація надана координатором РГ1 Іриною Сушко