9 серпня 2020 в Білорусі відбулися президентські вибори. Через постійні масові репресії в передвиборчий період у Білорусі Форум громадянського суспільства Східного партнерства (ФГС СхП) розпочав Моніторингову місію для оцінки стану громадянського суспільства та ЗМІ під час президентських виборів та дотримання владою Республіки Білорусь прав людини та політичних прав.
Моніторингова місія ФГС СхП в Білорусі була сформована на основі пропозицій Білоруської національної платформи, підтримки Координаційного комітету ФГС СхП та участі експертів, що представляють членів ФГС СхП.

Моніторингова місія ФГС СП в Білорусі опублікувала свій звіт, в якому представлені її спостереження за різними стадіями виборчого процесу і подальшим розвитком ситуації в Білорусі після президентських виборів. Виходячи з аналізу ситуації, експерти Моніторингової місії ФГС СП розробили ряд рекомендацій, щодо виборчої реформи в короткостроковій і довгостроковій перспективі, а також положення громадянського суспільства і умов для роботи ЗМІ.

Керівник місії – Геннадій Максак (Рада зовнішньої політики “Українська призма”, Робоча група 1 УНП «Демократія, права людини, належне урядування та стабільність»

Повна версія – звіт Моніторингової місії в Білорусі щодо політичних та суспільних подій після президентських виборів, 1 вересня 2020

Коротка версія – лише рекомендації Моніторингової місії в Білорусі щодо політичних та суспільних подій після президентських виборів, 1 вересня 2020