Робоча група 3 Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства рішуче засуджує дії білоруської влади щодо затримання білоруських екологічних активістів та інших представників громадянського суспільства, що стало частиною жорсткого придушення мирних протестних акцій після президентських виборів 9 серпня 2020 р.

Серед незаконно затриманих білоруською владою – яскравий лідер екологічного громадського руху Білорусі та одна з найбільш авторитетних громадських діячів країни Ірина Сухій, голова Ради коаліції екологічних громадських організацій “Зелена мережа”, голова ГО “Екодом”, борець за збалансоване, екологічно безпечне та без’ядерне майбутнє Білорусі. Ірина Сухій була викрадена людьми в цивільному зі своєї власної квартири та доставлена до райвідділу міліції 6 вересня, де продовжує протиправно утримуватись.

Ми, члени Робочої групи 3 Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, знаємо Ірину Сухій як принципового лідера екологічної громадськості завдяки її активній роботі в рамках Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

Звертаємось до влади Білорусі з закликом звільнити Ірину Сухій та всіх інших затриманих громадських активістів та учасників мирних протестів, а також припинити політичний та силовий тиск на політичних опонентів, відмовитись від силового протистояння з громадянами Білорусі, учасниками зібрань та протестних акцій, припинити порушення прав і свобод громадян Білорусі.