Економіки країн Східного партнерства сильно постраждали від пандемії COVID-19 та заходів, вжитих для обмеження поширення вірусу. Прогнозується, що ВВП усіх шести країн регіону Східного партнерства зменшиться на показники між 2,6% та 4,8%. Ця публікація присвячена політиці урядів, а також діяльності громадянського суспільства, які намагаються зменшити економічний вплив кризи COVID-19.

Хоча уряди вживали заходів для зменшення негативних економічних наслідків COVID-19, підтримка громадянського суспільства вразливим секторам економіки та ринку праці під час пандемії є надзвичайно важливою. Як показано в аналітичній записці «Зменшення економічного впливу кризи COVID-19», малі та середні підприємці, робітники з низькою заробітною платою та жінки особливо зазнали впливу кризи та її економічних наслідків. Ці групи потребуватимуть особливої ​​уваги та підтримки.

З цією метою Форум громадянського суспільства Східного партнерства (ФГС СхП) окреслив детальний перелік заходів для пом’якшення наслідків, які вживають уряди країн Східного партнерства та організації громадянського суспільства, та надав низку рекомендацій щодо відновлення економіки у регіоні Східного партнерства, приділяючи особливу увагу вразливим категоріям.

Ознайомитися з документом:

Аналітична записка «Зменшення економічного впливу кризи COVID-19», 24 липня 2020