Через пандемію COVID-19 цього року засідання Робочої групи 3 «Довкілля, зміни клімату та енергетична безпека» Форуму громадянського суспільства СхП відбулося онлайн.

Було організовано п’ять онлайн-сесій щодо транспорту, енергетики та навколишнього середовища в рамках Європейської Зеленої Угоди.

Учасники вважають, що вдосконалення управління відходами та очистки води має бути пріоритетом в державах Східного партнерства. Також експерти, громадянське суспільство та громадськість мають бути включені до процесів прийняття рішень, коли мова йде про втілення нових проектів, які впливають на довкілля. На думку членів групи екологічний моніторинг також є ключовим аспектом.

Учасники обговорення дійшли згоди, що пріоритетним напрямком в енергетичному секторі є перехід на “зелену” енергію в регіоні Східного партнерства.

РГ3 ФГС СхП підготувала свої основні рекомендації та пріоритети, що стосуються екологічних питань в країнах Східного партнерства.

Учасники засідання РГ3 домовились підготувати два аналітичних документа, що стосуються управління відходами, водними ресурсами, переходу до кругової економіки та впливу COVID-19 на транспорт.

Більш детально про засідання ви можете дізнатися із Звіту засідання РГ3 ФГС СхП, 07-10 липня 2020.