Президенту України В.Зеленському
Голові Верховної ради України Д.Разумкову
Прем’єр-міністру України Д.Шмигалю

ЗВЕРНЕННЯ

від Робочої групи 4 «Контакти між людьми» Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства

та від Робочої групи 6 «Наука та технології, інформаційне суспільство, освіта, навчання та молодь, культура і спорт» Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС

За інформацією з відкритих джерел стало відомо, що Міністерство фінансів України в рамках загальних пропозицій щодо змін у бюджеті 2020 року планує зменшити на 7 млд. грн. фінансування всіх напрямів діяльності Міністерства культури, молоді та спорту та 5 млд. грн видатків на освіту і науку.

Розуміючи необхідність додаткових витрат для захисту здоров’я українських громадян, ми вважаємо, що ці пропозиції Міністерства фінансів фактично руйнують на довгі роки такі проєвропейські ініціативи, як Нова українська школа, конкурсне фінансування науки через Національний фонд досліджень, конкурсне фінансування проектів розвитку культури через Український культурний фонд, розвиток українського книговидання через програми Інституту книги, розвиток українського кіно через програми Держкіно та ряд інших важливих життєвоважливих ініціатив та програм.

Закликаємо не допустити значного скорочення чи закриття зазначених вище програм та пропонуємо залучити до розгляду пропозицій скорочення фінансування у сфері освіти, науки і культури представників фахових середовищ та громадянського суспільства.

Експерти та представники громадських організацій, що входять до Робочої групи 4 Української платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства та Робочої групи 6 Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС готові за потреби долучитись до консультацій щодо вироблення та реалізації ефективних механізмів боротьби з кризою та пошуку шляхів економічного зростання.