Інтегроване управління кордонами (Integrated Border Management, IBM) сприяє багатосторонній співпраці і далекоперспективному регіональному підходу до вирішення питань у цій сфері. ЄС має продовжувати «надавати активну технічно-фінансову допомогу» в імплементації цього підходу, натомість країни Східного партнерства – і їхні органи влади, діяльність яких пов’язана зі сферою кордону – мають докладати зусиль для «кращої міжінституційної комунікації, координації та кооперації», – підкреслила Ірина Сушко, виконавчий директор ГО «Європа без бар’єрів». Вона представляла Форум громадянського суспільства Східного партнерства під час нещодавнього засідання Панелі Східного партнерства з питань міграції, мобільності та інтегрованого управління кордонами, яке відбувалося 13-14 червня у Мінську. Ми бачимо потребу в «чіткому, практичному розподілі повноважень, функцій, завдань та інструментів», з метою уникнення неефективності та дублювання, підкреслила п. Ірина.

За словами Ірини Сушко, наразі країни Східного партнерства можуть отримати позитивні результати від більш чіткого операційного механізму, забезпечуючи ефективну співпрацю між відповідними агентствами та організаціями громадянського суспільства. Громадянське суспільство має сфери для залучення – наприклад, для моніторингу питань у сфері прав людини, що виникають на кордоні.

Засідання панелі Східного партнерства також включало поїздку на кордон між Білоруссю та Литвою, де білоруські органи влади презентували практичні («з життя») приклади управління кордоном.

Джерело новин