18 травня Європейська комісія опублікувала аналітичну доповідь щодо реалізації переглянутої Європейської політики сусідства, прийнятої в листопаді 2015 р.

30
Тра
2017
Категорії: Документи СxП / Новини / новини європейської інтеграції

img0

«Через півтора року після перегляду Європейської політики сусідства, ми змогли створити – при активній співпраці і повному партнерстві – індивідуально розроблений підхід для кожної з країн, щоб забезпечити реальне реагування на актуальні потреби і інтереси, в інтересах всіх наших громадян”, – зазначила Федеріка Могеріні, Верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки/Віце-президент Європейської комісії.

«Перед оновленням політики сусідства ми проводили широкі консультації і в доповіді показано, як ми на практиці реалізуємо результати цих обговорень: більш концентрований фокус на спільних інтересах, більше диференціації, більше відповідальності за політику та гнучкість в тому, як вона реалізується», – додав Йоханнес Ган, Європейський комісар з питань розширення і європейської політики сусідства.

Переглянута політика Східного Партнерства активізувала відносини між Європейським Союзом і його сусідами на східному і південному напрямках та має значний фокус на стабілізацію, життєстійкість та безпеку. Вона дозволила запровадити нові підходи, що забезпечують краще охоплення різноманітних прагнень партнерів ЄС; більш ефективне дотримання спільних інтересів; нові методи роботи для більшої підтримки партнерами підходу «спільної власності», а також  кращого залучення країн-членів ЄС до цієї політики та забезпечення загальної відповідальності. Також новий підхід передбачає більшу гнучкість в тому, як ЄС проводить свою політику та розподіляє кошти.

У цьому звіті відображені зобов’язання, прийняті переглянутою Європейською політикою сусідства з метою поінформування всіх зацікавлених сторін про прогрес в імплементації політики Східного Партнерства та зазначено про досягнення у відносинах ЄС з його партнерами після прийняття переглянутої політики.  В доповіді показано, що переглянута Європейська політика сусідства мобілізувала значну підтримку реформ в чотирьох пріоритетних сферах: належне врядування, демократія, верховенство права і права людини; економічний розвиток заради стабілізації; безпека; міграція та мобільність.

Після перегляду політики ЄС інвестував в структурні реформи для підвищення конкурентоздатності та покращення бізнес-клімату, активізації торгівлі і підтримки малого та середнього підприємництва, спеціально розроблені освітні ініціативи під навички та потреби економічних реалій, а також значно підвищив сфокусованість на питаннях безпеки.

В цьому документі можна ознайомитися з витягами зі звіту (англійською мовою), які стосуються України: Extracts from the Report related to Ukraine.

З повним текстом доповіді (англійською мовою) можна ознайомитись за посиланням: https://eeas.europa.eu/sites/eeas/files/2_en_act_part1_v9_3.pdf.