11 квітня Робоча група 5 “Соціально-трудова політика та соціальний діалог” провела засідання

14
Кві
2017
Категорії: Новини / Новини РГ 5 / РГ5 / Регрантинг ФГС СхП

11 квітня 2017 р. відбулось засідання Робочої групи 5 «Cоціально-трудова політика та соціальний діалог» Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства (координатор – Вячеслав Рой). Захід пройшов за адресою: м. Київ, вул. Малопідвальна, 12/10 (приміщення проекту «Громадська синергія») і зібрав представників більше двадцяти організацій–членів Робочої групи 5 УНП ФГС СхП, а також інших учасників.

IMG_0444 ed

Одним з головним питань порядку денного засідання групи було обговорення проекту нового Трудового кодексу України. За результатами активної дискусії учасники засідання розробили заяву щодо неприпустимості прийняття проекту Трудового кодексу України в тій редакції, що пропонується сьогодні Комітетом з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Верховної Ради України. В ході обговорення також прийнято рішення звернутися до членів УНП з проханням підтримати відповідну заяву від імені УНП ФГС СхП з метою подальшого винесення її на розгляд засідання Керівного комітету Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства, яке відбудеться в квітні.

Також було озвучено результати конкурсів регрантингу в рамках ФГС СхП та проекту «Громадська синергія: посилення участі громадськості в євроінтеграційних реформах». Говорили про необхідність участі в заходах, які проводяться як в рамках проектів регрантингу, так і поза ними (зокрема, було підтримано пропозицію оргкомітету V Міжнародного бізнес-форуму «Наука – бізнес – освіта: стратегічне партнерство» (ДВНЗ КНЕУ ім. Вадима Гетьмана (червень 2017 р.) щодо проведення круглого столу/дискусійної панелі з питань соціального діалогу в Україні). 

IMG_0455ed

Одне з додаткових питань, яке обговорювалося під час засідання, стосувалося відбору делегатів (як учасників, так і спостерігачів) для участі в Щорічній Асамблеї Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства-2017. Присутні учасники – члени РГ5 УНП – отримали бюлетені для голосування з прізвищами кандидатів, які заповнили заявки для участі в Асамблеї-2017. Підрахунок голосів за результатами голосування здійснювався Секретарем УНП ФГС СхП Ольгою Машталер. Згідно з результатами голосування, до участі у Щорічній Асамблеї ФГС 2017 р. рекомендували наступних делегатів в статусі учасників:

-         Вячеслав Рой – ГО «Центр соціальної безпеки та регіональних ініціатив»;

-         Світлана Внучко – Всеукраїнська професійна спілка працівників туристичної галузі, санаторно-курортної сфери та готельного господарства;

-         Валерій Репін – Харківська обласна організація професійної спілки підприємців.

Також учасники засідання вирішили не рекомендувати до участі у Щорічній Асамблеї Форуму 2017 р. жодного з двох претендентів, які заповнили заявки на участь у Щорічній Асамблеї в статусі спостерігачів (від РГ5).

            Не менш активно пройшла дискусія щодо ключових пріоритетів Східного партнерства на 2017-2020 рр. Учасники засідання акцентували увагу на необхідності напрацювання пропозицій до відповідного документу, що визначає пріоритети Східного Партнерства, і доповнення переліку цих пріоритетів тематикою соціального діалогу.

            З протоколом засідання можна ознайомитись тут: Protocol.

  IMG_2854ed         

Засідання Робочої групи 5 УНП ФГС СхП відбулося за підтримки проекту «Громадська синергія: посилення участі громадськості в євроінтеграційних реформах за допомогою УС ПГС та УНП ФГС СхП», що фінансується Європейським Союзом та виконується Міжнародним фондом «Відродження».