10 липня в Брюсселі відбулася щорічна зустріч Робочої групи ФГС СхП «Соціально-трудова політика та соціальний діалог»

31
Лип
2017
Категорії: Новини / Новини РГ 5 / Новини ФГС СхП / РГ5

DSC_0731

Зустріч об’єднала 18 членів Робочої групи 5 ФГС СхП та представників Генерального директорату Європейської комісії з питань зайнятості, соціальних справ та інклюзивності (DG EMPL) і Європейського соціально-економічного комітету (EESC).

Відкрили засідання Ґода Невераускайте (Goda Neverauskaite) і Сяргєй Антусєвіч (Siarhei Antusevich) – координатори Робочої групи 5, потім продовжили обговорення координатори підгруп, узагальнюючи досягнення та виклики у відповідних країнах. Часто згадуваними темами були розбудова соціального діалогу, стан соціального захисту та пенсійна система, трудовий кодекс, а також нещодавні реформи, що просуваються в цих сферах у всіх країнах Східного Партнерства.

Від РГ 5 Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства взяв участь у зустрічі Василь Шилов. Коментуючи ситуацію в Україні, Василь Шилов зауважив, що в країні проходить приватизація і втілюються ряд реформ, насамперед, в системі охорони здоров’я, а також в пенсійній системі. Він додав, що соціальна система захисту абсолютно не відповідає реаліям сьогодення. Іншим проблемним аспектом є конкуренція в сферах надання послуг – державній та бізнесовій. Василь Шилов також у своєму виступі відзначив Міжнародну конфедерацію профспілок, спільні напрямки бізнес-співпраці між Україною, США, ЄС та Японією, а також підписану рік тому угоду про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою.

Після обговорення недавньої діяльності в рамках підгрупСоціальний діалог», «Соціальна включеність людей з обмеженими можливостями» та «Соціальна політика») були представлені проекти, які отримали фінансування в рамках схеми регрантингу Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства в 2017 році:

Після презентації регрантингових проектів ФГС СхП, Дарія Мустафаєва, комунікаційний менеджер Секретаріату Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства, розповіла про оновлення індексу СхП, який офіційно презентують в вересні цього року в Брюсселі, а також в жовтні в Таллінні, під час Щорічної асамблеї Форуму.

DSC_0786

Післяобідня сесія розпочалась за участі двох зовнішніх зацікавлених сторін. Фредерік Ришене (Fréderique Rychener), представник Генерального директорату Європейської комісії з питань зайнятості, соціальних справ та інклюзивності, зосередилась на основних викликах і пріоритетах зайнятості та соціальної політики в ЄС. Вона підкреслила, що, незважаючи на існування суттєвих відмінностей між країнами членами, протягом останніх 5 років були зафіксовані поліпшення на ринках праці, а також поступове зростання рівня зайнятості. Крім цього, вона зазначила, що гендерний розрив повільно звужується, хоча рівень зайнятості серед жінок залишається нижчим, ніж серед чоловіків. Ще одним питанням, яке викликає заклопотаність, є висока кількість людей, які й досі перебувають під загрозою злиденності та соціальної ізоляції. Наприкінці свого виступу пані Фредерік звернула увагу на програм ЄС, які розроблені з метою боротьби з безробіттям (особливо серед молоді) та на можливості, які вони пропонують.  Зокрема, найновішою є ініціатива Open Pillar of Social Rights, що заснована на фундаментальних принципах, таких як рівні можливості і доступ до ринку праці, справедливі умови праці, соціальний захист та інклюзивність

Анджей Адамчик (Andrzej Adamczyk), представник Європейського соціально-економічного комітету, розповів про Спільні  платформи громадянського суспільства, які створені відповідно до положень Угоди про асоціацію, а також про Місцеву дорадчу групу з питань торгівлі у контексті сталого розвитку в рамках дії Поглиблених і всеохоплюючих зон вільної торгівлі.  За його словами, роль платформ громадянського суспільства є особливо важливою через їхню двосторонню природу, оскільки до їх складу входять посадові особи інституцій ЄС та експерти громадянського суспільства відповідних країн Східного Партнерства. Вони також матимуть фундаментальне значення для імплементації ПВЗВТ, оскільки періодично будуть отримувати консультування з боку представників влади.

Після цих двох виступів відбулась сесія запитань і відповідей. Інші сесії зустрічі були присвячені внутрішнім питанням, які стосувались Стратегії Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства, Альтернативної декларації громадянського суспільства та Щорічної асамблеї Форуму, який відбудеться 25-27 жовтня 2017 року в Таллінні.

Більш детальний звіт засідання (англійською мовою).

Джерело: http://eap-csf.eu/index.php/2017/07/24/social-dialogue-policy-and-inclusion-discussed-at-working-group-5-in-brussels/